Grupy - Przedszkole Miejskie nr 7 w Starachowicach

Krasnoludki

Nauczycielki : Anna Ceglińska, Justyna Lis

Mówią na nas Krasnoludki,
małe rączki, nóżki, stópki.
Choć jesteśmy teraz mali,
to będziemy duzi, śmiali.
Poznajemy teraz świat,
z przedszkolem za pan brat.
Wszystkie Krasnoludki są bardzo wesołe,
polubiły od razu bajkowe przedszkole!

Pierwsze dni w przedszkolu, to dla nas trzylatków nie lada wyzwanie.
Sami w nowym miejscu z nowymi osobami. Początek był trudny ze smutkiem i dużą łezką w oku żegnaliśmy się z rodzicami, nawet teraz niektórym zdarza się jeszcze zapłakać.
Nasze panie wprowadzają nas w świat pełen nowych rzeczy
i zjawisk. Poprzez bajki, opowiadania, wierszyki, piosenki dowiadujemy się jak zmienia się przyroda jesienią, co możemy zobaczyć w lesie,  jak należy bezpiecznie
zachowywać się na ulicy itd.
Jesteśmy małymi gospodarzami naszej sali, staramy się przestrzegać grupowych zasad ;
- dbamy o porządek,
- szanujemy zabawki,
- dzielimy się zabawkami z innymi,
- dbamy o to by każde z nas czuło się w grupie bezpiecznie
- używamy czarodziejskich słów: proszę, przepraszam, dziękuję.
W pierwszym półroczu najważniejsza dla nas jest samoobsługa: uczymy się
samodzielnie zjadać posiłki, rozbierać i  ubierać się na leżaczek, myć ręce i
zęby. Wierzcie nam - nie jest to łatwe, ale co dzień jesteśmy w tym lepsi!

Motylki

Nauczycielki : Joanna Sarna, Katarzyna Zaborowska

„My jesteśmy motylkami
Kolorowe skrzydła mamy
I fruwamy tu i tam
Gdzie słoneczko świeci nam
My motylki tak już mamy,
że latamy nad łąkami.
Możesz z nami lecieć też
jeśli tylko tego chcesz.”

Minęły wakacje. Dobiegł końca czas wypoczynku, relaksu i pogodnej beztroski. Znów się spotykamy.
Motylki to dzieci 4 i 5 –letnie. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Chłopcy uwielbiają zabawy konstrukcyjne, z ich rąk powstają wspaniałe budowle. Dziewczynki chętnie, pięknie rysują.
W czasie zajęć poznajemy wiele nowych  rzeczy, liczymy, śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, tworzymy prace przestrzenne. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu ,gdzie pokonujemy tory przeszkód, gramy w piłkę, bawimy się w gonitwy. W naszym ogrodzie podglądamy życie owadów, zbieramy jesienne skarby, prowadzimy obserwacje przyrody. Bardzo staramy się przestrzegać ustalonych zasad, być miłym i koleżeńskim dla wszystkich. Pamiętamy o używaniu czarodziejskich słów, uczymy się samodzielności, odpowiedzialności i obowiązkowości.
Relaksujemy się słuchając bajek, które opowiadają lub czytają nasze panie lub przy spokojnej muzyce.

Biedronki

Nauczycielki:  Renata Strama, Justyna Stradowska

Czerwone biedroneczki w kropeczki -to My!
Nasza grupa jest jedyna!
Drugiej takiej nigdzie nie ma!
Tu się dzieci integrują, pomagają i szanują!
Wszyscy bardzo się lubimy
a w niedzielę już tęsknimy
za naszymi kolegami i koleżankami.

Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami, większość z nas chodzi do przedszkola już czwarty rok, znamy się więc bardzo dobrze
i wiemy o sobie prawie wszystko.

Pszczółki

Nauczycielki : Katarzyna Rogala, Justyna Stradowska

Wyleciały pszczoły z ula
lecą do ogrodu
będą zbierać pyłek z kwiatków
do produkcji miodu
Bo te pszczółki to pracusie
i pełno ich wszędzie
krzątają się jak w ukropie
dobry miodek będzie

Dzień dobry! To my – grupa III. Jest nas spora gromadka i prawie wszyscy urodziliśmy się w 2017 roku .Większość „ Pszczółek” chodzi do naszego przedszkola od najmłodszej grupy .
Jesteśmy bardzo żywe, pogodne i wesołe , ale też ciekawe wszystkiego, co nas otacza. Chcemy jak najwięcej poznać, dowiedzieć się , zrozumieć, ale przede wszystkim  chcemy się bawić, cieszyć, biegać i psocić .
W naszej kolorowej sali są kąciki zainteresowań, w których bawimy się i uczymy zgodnie z ustalonymi wspólnie zasadami. Kącik konstrukcyjny z różnego rodzaju klockami to ulubione miejsce zabaw chłopców. Wznoszone przez nich budowle są wspaniałe i wymagają dużych zdolności i wyobraźni. Chłopcy bardzo lubią bawić się również samochodami.
Mamy kącik lalek, w którym zawsze można zobaczyć scenki z życia rodzinnego, a także kącik plastyczny, kącik z układankami, puzzlami i grami, i kącik książki.
Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze oraz różnego rodzaju aktywność ruchowa, plastyczna, muzyczna itp. wzbogacają nasze wiadomości, rozwijają mowę, wyobraźnię, sprawność fizyczną, poczucie rytmu, ale również powodują odprężenie psychiczne, budzą wiarę we własne siły, dają lepsze samopoczucie i pomagają w nawiązywaniu lepszego kontaktu z otoczeniem.
Ruchliwe i radosne Pszczółki  już od wczesnego ranka trudzą się, by wszelkie lalki, samochody, klocki nie stały osamotnione na półkach, a kolorowanki, kredki i farby nie nudziły się w szafeczkach. A gdy przychodzi czas na pracę z książką – starannie wykonują polecenia i trudne zadania.

Aleja Armii Krajowej 6A
27-200 Starachowice